TB235 Mini Ekskavatör

TB235


Bu mini ekskavatör sınıfında öncü kazma performansı ile artık bir standart halini almıştır. Tilt-up kabini sayesinde kısa ve kolay servis özelliği ile zamandan ve emekten kazandırır.AçıklamaÖzellikleriBoyutlarGörünümVideoAtaşmanlar
Kova Koparma Gücünü %40 oranında arttıran KOP sistemi
Amerika'da ilk çalışması yapılan Kova Bağlantı Opsiyonu(KOP) Amerika'dan sonra ilk Türkiye'de Takeuchi Müşterilerinin Hizmetinde.Artık KOP sistemli kovalar sayesinde koparma gücünüzü %40 oranında artırabilirsiniz. Yeni Takeuchiler'de artık standart olarak verilen bu kovaları eski makinanıza da yaptırabilirsiniz. Sipariş veya daha detaylı bilgi için lütfen arayınız.
Dozer Bıçağında Devrim (OPSİYONEL)
Mini ekskavatörünüzü greyder gibi kullanmak TAKEUCHI' de mümkün. Makinanızı yol yapımı, kanal kapama gibi işlerde bir greyder gibi kullanmanızı sağlayan bu sistem servisimizce sağlanabilmektedir. Bu sistem sayesinde daha az manevrayla çok daha fazla iş yapmanıza olanak sağlayacaktır.
Operatör rahatlığı
Geniş ve rahat operatör kabini önceki modellerden %12 daha geniştir. Özel izolasyonu sayesinde titreşim ve gürültü en aza indirilmiştir. Kabin kenarlarında iki ayna bulunmaktadır. Ayarlanabilir süspansiyonlu koltuk ve emniyet kemeri, yukarı açılır ön cam, içecek bölmeleri ve saklama dolabı, mp3 takılabilir radyosu operatöre eksiksiz bir konfor sağlamaktadır.
Çevre duyarlılığı
Yeni motor emisyon değerleriyle uluslararası en sıkı emisyon standartlarını karşılayabilmektedir.
Servis kolaylığı
Beş dakika içinde açılabilen kabin sistemi sayesinde servise gitmeden uzun zaman alabilecek sökme işlemlerine gerek kalmadan bakım yapabilme ve arızalara anında müdahale edebilme imkanı tanır. Zamandan ve işçilikten kazandırır.
Kauçuk veya çelik palet seçeneği
Özel TAKEUCHİ dizaynı sayesinde ister çelik ister kauçuk palet kullanılabilmektedir. Aşınmaya dayanıklı ve uzun ömürlü çelik palet yerine istenilen anda kauçuk palet kolayca takılabilir.
Özel TAKEUCHİ kauçuk palet dizaynı
Döküm kauçuk paletlerin merkezindeki çelik kablolar, yüksek torklu planet  yürüyüş sisteminin gücünü eşit olarak dağıtarak, makinenin yüksek torkla çalışmasını sağlar. Çelik kablolar paletin, gerilmesini en aza indirir. Çelik Mandraller, palet-makara, palet-rim dişlisi, palet-istikamet arasında metal-metale teması sağlayarak paletlere taş ve molozların verdiği hasarı azaltır.
Üç flanşlı makaralar
Üç flanşlı makaralar eğimli arazide bile palet atma problemlerini ortadan kaldırır. Yağlanmaya gerek duymayan kendinden yağlı çelik makaralar, aşınmaya karşı çok dayanıklı olup çok uzun ömürlüdür.
Ağırlık
Çalışma Ağırlığı (kg)3605-3880
Kova
Kova Kapasitesi (m³)0.105
Kova Genişliği (mm)540
Kova Kazı Gücü (kN)27 / 36,45*
Motor
Model3TNV88
Tip3/4 CYCLE
Güç (Hp)30,1
Yakıt Tankı Kapasitesi (L)52.5
Boyutlar
Uzunluk (mm)5020
Genişlik (mm)1630
Yükseklik (mm)2450
Palet Uzunluğu (mm)2080
Palet Genişliği (mm)350
Min. Yerden Açıklık (mm)290
Çalışma Ölçüleri
Maksimum Kazı Uzanma (mm)5465
Maksimum Kazı Yüksekliği (mm)5240
Arka Dönüş Yarıçapı (mm)1395
Boom Dönüş Açısı (sağ/sol)80°/60°
(* :KOP sistemli özel dizayn kovalar sayesinde ulaşılan kazı gücüdür.)